LIETUVOS VALSTYBĖS ŠIMTMEČIUI – LIETUVIŠKŲ ROMANSŲ VAINIKAS

Teatrinė impresija Emocijomis spindinti, jausmais žaižaruojanti atminties karūna žmonėms ir laikui, kuriame jie kūrė idealų tėvynės Lietuvos, jos žmonių, gamtovaizdžių, istorinių žygių paveikslą, iš kurio dabar, su nerimu žvelgdami į ateitį, semiamės vilties, tikėjimo ir meilės.

Teatrinėje impresijoje skamba ne tik Lietuvos romansų karaliaus A. Kačanausko kūriniai, bet ir J. Naujalio, J. Tallat – Kelpšos, A. Raudonikio, N. Sinkevičiūtės romansai. Žiūrovai turi džiaugsmą išgirsti ne tik svajingus B. Dvariono fortepijoninius kūrinius, bet ir nežinomus V. Kudirkos saloninės muzikos perliukus. Žiūrovams skleidžiasi tarpukario Lietuvos Laikinosios sostinės – Kauno meno salonų atspindžiai scenose apie meninės bohemos nuotykius, šėliones, nusivylimus, svajones. Legendinių asmenybių – Maironio, K. Binkio, J. Aisčio, B. Brazdžionio, B. Sruogos, S. Nėries, J. Tumo Vaižganto, A. Herbačiausko – žinomi ir nežinomi – portretų štrichai ryškėja per amžininkų prisiminimus bei jų pačių gyvenimo geismo kupiną kūrybą.

GIEDRĖ ZEICAITĖ – dainininkė, sopranas, tarptautinių konkursų laureatė. Kamerinės muzikos atlikėja, itin artistiška dainininkė, žavinti ne tik ypatingai gražiu ir išvystytu vokalu, bet ir įtikinančia kūrinių interpretacija, jautriu autoriaus muzikinės minties perteikimu.

EDITA ZIZAITĖ – pianistė, tarptautinių festivalių dalyvė. Pianistė, subtiliai įsiklausanti į partnerį, o jos preciziškas muzikavimas kūriniams suteikia netikėtų spalvų.

VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ – aktorė, renginių režisierė

Menininkė, nuolat nustebinanti gerbėjus ne tik ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, bet ir jos kuriamų projektų intelektualumu, muzikos ir žodžio derme, teatrine žaisme.

Režisūrinis sprendimas – romantiškas, vaidybinis, emocionalus, šelmiškas, žaismingas – atspindi madingo XX a. pirmoje pusėje muzikinio-literatūrinio meno salono atmosferą. Scenografija iš detalių fragmentiškai kuria meno salono įvaizdį. Kostiumai – XX a. trečio ir ketvirto dešimtmečio stiliaus, madingi tiek Kaune, tiek Paryžiuje… Lietuvos Laikinosios sostinės – Kauno nuotraukos (ant ekrano) ne tik padeda kurti programos scenografiją, jos nuotaiką, bet ir praturtina programą įvaizdžiais bei metaforomis..

Scenarijus ir režisūrinis sprendimas V. Kochanskytės